Prva stran arrow Novice arrow NASTOP PEVSKEGA ZBORA NA 30. SREČANJU ponedeljek, 29 april 2024
NASTOP PEVSKEGA ZBORA NA 30. SREČANJU
ponedeljek, 09 junij 2014
V petek, 30. maja 2014, je v Gorišnici potekalo jubilejno 30. srečanje gasilskih pevskih zborov in skupin Slovenije.

Srečanja se je z nastopom udeležil tudi Moški pevski zbor našega društva, ki je zapel dve pesmi. Poudariti je potrebno, da je naš pevski zbor edini, ki deluje na severnoprimorskem območju.

Na 30. srečanju  je nastopilo 18 gasilskih pevskih zborov in skupin. Srečanje pa je tokrat bilo prav posebno tudi zato, ker se je gasilskim pevskim zborom pridružila tudi gasilska pihalna godba.

Nastopajoče so s svojo prisotnostjo pozdravili, namestnik predsednika GZS, Janko Cerkvenik, podpredsednik GZS, Milan Antolin, častni predsednik GZS, Ernest Eöry, član UO GZS in predsednik Komisije za zgodovino pri GZS, Mihael Boranič, regijski poveljnik Podravske, Dušan Vižintin,  župan Občine Gorišnica, Jožef Kokot, predsednik GZ Gorišnica, Jože  Bratuša, poveljnik GZ Gorišnica, Srečko Čuš ter ostali gostje.

Ideja o tovrstnih srečanjih je padla na plodna tla že davnega leta 1984, ko je potekalo 1. srečanje gasilskih pevskih zborov in skupin. Velika želja, da bi srečanja postala tradicionalna se je uresničila.

Nastop vseh je bil veličasten, najbolj pa je gledalce navdušil združeni nastop zborov in sijajna zaključna pesem Na Golici, ki jo je zaigrala pihalna gasilska godba PGD Lovrenc na Pohorju, ki je na noge povzdignila celotno dvorano.