Prva stran arrow Prva stran arrow KVIZ GZ GORIŠKE 2023 petek, 19 april 2024
KVIZ GZ GORIŠKE 2023
nedelja, 19 marec 2023

V soboto, 18. marca je v prostorih PGD Kanal v Kanalu potekalo tekmovanje v kvizu za gasilsko mladino, ki ga je organizirala GZ Goriške Nova Gorica. Prijavljenih je bilo 18 ekip pionirjev, 15 ekip mladincev in 3 ekipe gasilcev pripravnikov. Dejansko pa se je tekmovanja udeležilo 16 ekip pionirjev, 14 ekip mladincev in 3 ekipe gasilcev pripravnikov. Tokrat so se tekmovanja udeležile ekipe iz vseh gasilskih društev v naši zvezi, kar je pohvalno. Iz našega društva sta se tekmovanja udeležili dve ekipi pionirjev in 5 ekip mladincev. Ekipi pionirjev sta zasedli 1. in 2. mesto, mladinci pa so dosegli 2., 3., 4., 9 in 12. mesto. Na regijsko tekmovanje, ki bo 1. aprila so se torej uspele uvrstiti tri naše ekipe, saj se ga lahko udeležita le dve 2 ekipi iz vsake kategorije. Ponovno nas veseli, da lahko čestitamo vse tekmovalcem in seveda mentorjem za ves vložen trud pri vzgoji naših najmlajših.  Priznanja in medalje so podelili predsednik sveta severnoprimorske regije, tov, Jožef Dakskobler, predsednik GZ Goriške, tov. Simeon Kodelja in poveljnik GZ, tov. Andrej Ponikvar. Čestitke tudi predsednici komisije za delo z mladimi člani na GZ, tov. Ivanki Ponikvar za dobro organizacijo tekmovanja.

Naključna fotografija