Prva stran arrow Novice arrow Ogled gasilskega sejma - Leipzig 2010 petek, 03 maj 2024
Ogled gasilskega sejma - Leipzig 2010
Avtor: TAJNI-k
sreda, 16 junij 2010
Med 6.6.2010 in 12.6.2010 je v nemškem mestu Leipzig potekal mednarodni gasilski sejem INTERSCHUTZ LEIPZIG 2010. Sejem se organizira vsakih pet let. Letos je na sejmu  razstavljalo več kot 1.350 razstavljalcev iz 46 držav iz celega sveta. Sejma, ki se je raztezal na 90.000 m2  razstavnih površin in je v 7 dneh privabilo 125.000 obiskovalcev, se je udeležila tudi 11-članska delegacija iz našega PGD. Nekaj video posnetkov organizatorja sejma si lahko ogledate tukaj. Člani PGD Dornberk smo si sejem ogledali skupaj s člani drugih PGD-ev v Mestni občini Nova Gorica ter člani poklicne gasilske enote iz Nove Gorice.  Na sejem smo odpotovali v četrtek v večernih urah, tako da smo po 12-urni vožnji z avtobusom na prireditveni prostor prispeli v petek ob 10.00 uri. Sledil je celodnevni ogled razstavljenih gasilskih vozil, osebne zaščitne opreme in drugih pripomočkov. Ker si v enem dnevu nismo mogli ogledati celotnega razstavljenega prostora, smo s celodnevnim ogledom sejma nadaljevali tudi v soboto.  Na sejmu je bilo mogoče videti vso najsodobnejšo gasilsko in reševalno opremo, ki jo ponujajo največji proizvajalci iz celega sveta. Organizator je obiskovalcem ponudil tudi celodnevne prikaze gašenja različnih požarov (gašenje vlaka, gašenje na velikih višinah..), kakor tudi postopke testiranja zaščitnih oblek in druge zaščitne opreme. Predstavljene so bile tudi reševalne lestve visoke 112 m, kar je svetovni rekord. Udeleženci smo bili mnenja, da je bilo na sejmu prikazanih kar nekaj inovativnih rešitev, ki prispevajo k boljši varnosti gasilcev. Kljub temu pa smo bili mnenja, da oprema slovenskih gasilcev ne zaostaja preveč za opremo, ki je bila predstavljena na sejmu.   V nedeljo smo  si na hitro ogledali še nekaj znamenitosti Leipziga, nakar smo se odpeljali še v Nurnberg, kjer smo si prav tako ogledali nekaj znamenitosti. Med krajšim postankom v tem mestu smo si še ogledali nogometno tekmo med Slovenijo in Alžirijo, nakar smo se veseli, zaradi zmage naših nogometašev, odpeljali domov. Nekaj foto utrinkov, si lahko ogledate tukaj.