Prva stran arrow Novice arrow ODPRTA RAZSTAVA RISB - OGEN NI IGRAČA torek, 07 maj 2024
ODPRTA RAZSTAVA RISB - OGEN NI IGRAČA
četrtek, 21 oktober 2010
19.10.2010 ob 17.00 uri je v Osnovni šoli Dornberk potekalo odprtje razstave likovnih del, ki so jih narisali učenci in otroci osnovne šole in vrtca v Dornberku in Prvačini.

Likovni natečaj je tradicionalno potekal v mesecu požarne varnosti, saj osnovna šola v Dornberku in PGD Dornberk že več let dobro sodelujeta. Letošnji moto v mesecu požarne varnosti je »OGENJ NI IGRAČA«, zaradi česar so otroci in učenci risali risbe na to temo. Na razstavi, ki sta jo organizirala OŠ Dornberk in PGD Dornberk, so prikazane najlepše risbe, ki so jih ustvarili otroci. Avtorji najlepših slik bodo povabljeni na občni zbor gasilske mladine PGD Dornberk, kjer bodo prejeli pohvale.

Prireditev so povezovali otroci osnovne šole, ki so pripravili tudi krajši kulturni program.

Na prireditvi sta zbranim gostom spregovorila ravnateljica osnovne šole Dornberk, Dragica VIDMAR in predsednik PGD Dornberk, Bogdan ŽORŽ. Oba sta pohvalila medsebojno sodelovanje, ravnateljica osnovne šole pa je naše društvo pohvalila za uspešno delo z mladimi člani, ki jim utrjujemo tudi vrednote kot so pomoč, solidarnost in požrtvovalnost. Predsednik PGD je povedal, da je prostovoljno gasilstvo tradicija in glede na to, da imamo v društvu veliko mladih, se nam ni treba bati za prihodnost. Gasilci se zavedamo, da je potrebno vzgajati mlade člane, če želimo, da se bo gasilstvo še naprej razvijalo. Zahvalil pa se je tudi ravnateljici osnovne šole za potrpežljivost in pripravljenost na sodelovanje, saj se lahko le malo katero gasilsko društvo pohvali s tako velikim številom otrok.