Prva stran arrow Novice sreda, 19 junij 2019
SVETA MAŠA OB GODU SVETEGA FLORJANA
ponedeljek, 06 maj 2019

Prostovoljno gasilsko društvo Dornberk je tudi letos, v počastitev goda Svetega Florjana, ki je zavetnik gasilcev, organizirala Sveto mašo. Maša je potekala v soboto, 4.5.2019 v domači cerkvi Svetega Danijela v Dornberku. Svete maše se je udeležilo večje število članov društva, kakor tudi drugih krajanov. Letos je bogoslužje, v odsotnosti domačega župnika, vodil gospod Jože Ličen iz župnije Branik. Pri izvedbi svete maše so sodelovali tudi naši člani in naš pevski zbor. Po končanem bogoslužju smo se zadržali v gasilskem domu, kjer smo odrasli okusili Tomažev pasulj, mladi člani pa pizze.

RADI DELAMO DOBRO
ponedeljek, 29 april 2019

Današnjega dne smo se tudi člani PGD Dornberk predstavili kupcem v marketu Mercator v Dornberku. Pred marketom je bil na ogled najnovejši gasilski kamion GVC 16/25.  Naša predstavitev v projektu Radi delamo dobro ki se konča z jutrišnjim dnem je potekala nekoliko drugače kot je v navadi. Kupcem smo pomagali nositi težje kupljene izdelke v avtomobile, malo smo zalili rožice in malo uredili okolico marketa. Vsekakor pa smo se na tak način zahvalili vsem kupcem in zaposlenim za podporo in dobro sodelovanje.

RADI DELAMO DOBRO
ponedeljek, 29 april 2019

VABILO NA SVETO MAŠO
petek, 26 april 2019
V soboto, 4 5.2019 ob 19.00 uri bo v domači cerkvi Svetega Danijela v Dornberku potekala sveta maša za praznik Sv. Florjana, zavetnika gasilcev. Vabljeni vsi člani društva. Zbor v uniformah ali delovnih oblekah ob 18.30 pred GD.

TEKMOVANJE GZ GORIŠKE V GASILSKI ORIENTACIJI
nedelja, 14 april 2019

V soboto, 13.4.2018 je Gasilska zveza Goriške, v sodelovanju s PGD Renče-Vogrsko, organizirala tekmovanje v gasilski orientaciji. Začetek in samo tekmovanje se je odvijalo v okolici stavbe občine v Bukovici, zaključek pa je potekal v prostorih PGD Renče-Vogrsko v Renčah. Tekmovanja se je udeležilo 24 ekip iz petih PGD, ki so članice GZ Goriške. Iz našega PGD so se tekmovanja udeležile 1 pionirska ekipa, ena ekipa pionirk, 4 ekipe mladincev in 3 ekipe mladink. Kljub hladnemu in na začetku tudi deževnemu vremenu so vse nastopajoče ekipe pokazale veliko znanja in spretnosti, saj so bile kazenske točke bolj izjema. Tudi naše ekipe so se dobro odrezale saj so pionirke osvojile 2 mesto, pionirji 8 mesto, mladinke 1., 2. in 3. mesto, mladinci pa 1., 2., 7. in 8 mesto. Z rezultati smo izredno zadovoljni, saj se bomo regijskega tekmovanja, ki bo potekalo v Cerknem, udeležili s 5 ekipami. Iskrene čestitke mentorjem in vsem tekmovalcem.